Напредно пребарување

Apartmani Lile Pestani

Се изнајмуваAdd to Favourites
Price is negotiable
Contact 0038970297037
0038970634901
0038975271290
Added 21-02-2019 19:08:42
Created by
Guest

Description

Сместена на само неколку чекори од песочни плажи со вода за спортови, објектот Лиле Пештани нуди бесплатен Wi-Fi и кабловска телевизија и балкон. Гостите на располагање и бесплатен паркинг. Ресторанот, продавниците и локалната автобуска станица се наоѓаат на 100 метри.

Сите соби вклучуваат фрижидер, садови и апарати за кафе. Некои соби се климатизирани. Гостите можат да користат заедничка кујна на подножјето, како и да се опуштат во градината што го опкружува куќата. Традиционалните македонски јадења се подготвуваат на барање. Домаќините исто така служат домашно вино, ракија и хлеб.

Во непосредна близина може да се најдат автомобили, велосипеди и чамци. Персоналите можат да организираат за посетителите на излет до Охрид и патуваат со водич до планината Галичица. Објектот е сместен на 2 километри од Музејот на вода во Пештани и на 17 километри од историскиот Манастир Свети Наум.

Пештани се населуваат во подножјето на Националниот парк Галичица, каде што гостите можат да уживаат во пешачење и параглајдинг. Во предградието се наоѓа полициската станица. Охрид е 10 км, а Интернационалниот аеродром Охрид 20 минути возење.

Овој објект исто така има една од најдобрите места во градот Пештани! Гостите се задоволни со локацијата во споредба со други објекти во оваа област.

Паровима посебно сакаше локација - беа оценети со 9,8 за престој во дворот.

Specific details

Спрат 1
Број на соби: 9
Број на Купатила: 9
Квадратура: 200
Внатрешни Карактеристики: Дрвени Прозорци, ПВЦ Прозорци, Кујна (Ламинати), Балкон, Туш Кабина, Фибер Интернет, Ламинат, Мебел
Надворешни Карактеристики: Кабелска ТВ - Сателит, Паркинг, Звучна Изолација
Греење Струја

Location

Охрид, Македонија
Pestani 78 Naum Ohridski, 6000

Advert details

Advert ID: 1541
Displayed: 484
Expires: 21-02-2020 19:08:42
In categories: Соби

Comments

Мапа