Напредно пребарување

Apartmani Lile Pestani

Се изнајмуваДодади во омилени
Цена по договор
Контакт 0038970297037
0038970634901
0038975271290
Додадено 21-02-2019 19:08:42
Креиран од
Гостин

Опис

Сместена на само неколку чекори од песочни плажи со вода за спортови, објектот Лиле Пештани нуди бесплатен Wi-Fi и кабловска телевизија и балкон. Гостите на располагање и бесплатен паркинг. Ресторанот, продавниците и локалната автобуска станица се наоѓаат на 100 метри.

Сите соби вклучуваат фрижидер, садови и апарати за кафе. Некои соби се климатизирани. Гостите можат да користат заедничка кујна на подножјето, како и да се опуштат во градината што го опкружува куќата. Традиционалните македонски јадења се подготвуваат на барање. Домаќините исто така служат домашно вино, ракија и хлеб.

Во непосредна близина може да се најдат автомобили, велосипеди и чамци. Персоналите можат да организираат за посетителите на излет до Охрид и патуваат со водич до планината Галичица. Објектот е сместен на 2 километри од Музејот на вода во Пештани и на 17 километри од историскиот Манастир Свети Наум.

Пештани се населуваат во подножјето на Националниот парк Галичица, каде што гостите можат да уживаат во пешачење и параглајдинг. Во предградието се наоѓа полициската станица. Охрид е 10 км, а Интернационалниот аеродром Охрид 20 минути возење.

Овој објект исто така има една од најдобрите места во градот Пештани! Гостите се задоволни со локацијата во споредба со други објекти во оваа област.

Паровима посебно сакаше локација - беа оценети со 9,8 за престој во дворот.

Посебни детали

Спрат 1
Број на соби: 9
Број на Купатила: 9
Квадратура: 200
Внатрешни Карактеристики: Дрвени Прозорци, ПВЦ Прозорци, Кујна (Ламинати), Балкон, Туш Кабина, Фибер Интернет, Ламинат, Мебел
Надворешни Карактеристики: Кабелска ТВ - Сателит, Паркинг, Звучна Изолација
Греење Струја

Локација

Охрид, Македонија
Pestani 78 Naum Ohridski, 6000

Детали за огласот

ID на огласот: 1541
Прeгледан: 230
Истекува: 21-02-2020 19:08:42

Коментари

Мапа